Czym jest kawa speciality?

Kawa speciality to gratka dla prawdziwych koneserów tego napoju. Jest to kawa najwyższej jakości, przygotowana ze starannie wyselekcjonowanych ziaren. Jej smak jest intensywny i niepowtarzalny, każda kawa tego typu smakuje bowiem trochę inaczej.

Najwyższa jakość

Kawa speciality to gwarancja najwyższej jakości na każdym etapie produkcji. Ważne jest to, z jakich upraw pochodzą ziarna, kiedy zostały zebrane i jak je przechowywano oraz transportowano. Kontrolowane są już nawet sadzonki roślin, z których owoców kiedyś powstanie kawa. Każde ziarno kawy przechodzi kilkukrotną selekcję, tak aby po wypaleniu zostały już tylko te najlepsze, które zagwarantują wyjątkowy smak. Kawa speciality wytwarzana jest wyłącznie ze świeżych zbiorów, które w jak najkrótszym czasie dostarcza się do palarni. Podczas transportu dba się o odpowiednią wilgotność oraz temperaturę, tak aby zachować świeżość ziaren. Później kawa jest wypalana w palarni i trafia do końcowego klienta.

Pełnia smaku

Dzięki odpowiednio wybranym i przygotowanym ziarnom kawa speciality charakteryzuje się łagodnym i jednocześnie intensywnym smakiem. Wyczuć w niej można różne nuty i niuanse smakowe, które nie są przykryte zbyt silną goryczą, która czasem pojawia się w gorszej jakości kawie jako efekt zbyt silnego jej wypalenia. Dzięki odpowiedniemu balansowi kwasowości, słodkości i delikatnej goryczy kawa speciality doskonale nadaje się do picia bez żadnych dodatków. Dolanie do niej mleka lub dosypanie cukru mogłoby zaburzyć starannie wybraną mieszankę smaków. Pamiętaj, że kawa pochodząca z różnych rejonów świata ma inne walory smakowe. Każdy musi znaleźć taką, która najbardziej mu odpowiada, a do tego czasem potrzeba czasu.

Gdzie kupić

Do przygotowania kawy speciality potrzeba doświadczenia i wiedzy. Nie dostaniemy jej więc w sieciowym markecie czy osiedlowym sklepie. Kawę speciality wytwarzają tylko wybrane palarnie. Na szczęście część z nich działa w internecie, dzięki czemu kawę speciality możemy zamówić z dostawą do domu. Jeśli chcecie wypróbować tę najlepszą jakościowo kawę to znajdziecie ją na przykład na stronie palarni Coffee&Sons https://coffeeandsons.pl/.