Jak wybrać i stosować środek dezynfekujący?

Wszędobylskie drobnoustroje są niewidoczne i niebezpieczne, ale na szczęście istnieje wiele sposobów ich eliminacji. Jednym z najskuteczniejszych jest stosowanie odzieży ochronnej i płynów do dezynfekcji. Jako że nie zawsze jest sposobność i konieczność nosić jednorazowe rękawiczki, warto przyjrzeć się tym razem środkom dezynfekującym.

Jak wybrać najlepsze środki dezynfekujące?

Nikogo już nie dziwi widok dozowników i buteleczek ze środkiem dezynfekującym. Od zawsze były obecne w niektórych miejscach, lecz czas zagrożenia epidemicznego sprawił, że stały się powszechne niemal we wszystkich miejscach publicznych. Jednak nie tylko wirusy lub bakterie stanowią zagrożenie w otoczeniu człowieka, również pleśnie i inny grzyby są powszechnym zagrożeniem. By się przed nimi chronić, dobrze jest stosować odpowiednie płyny i żele do dezynfekcji. Skąd jednak wiadomo jakiego płynu użyć? Powinien z pewnością mieć odpowiednią ilość alkoholu – co najmniej 60% gdyż jest to podstawowy czynnik dezynfekcyjny. Reszta składników powinna mieć za zadanie wzmocnienie efektu oraz łagodzenie ewentualnych podrażnień, które mogłyby wystąpić po kontakcie z delikatną skórą. Właśnie dlatego należy wybierać produkty przebadane dermatologicznie co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Najlepsze płyny są łatwe i szybkie w dozowaniu niezależnie od przeznaczenia.

Jak stosować różne typy środków odkażających?

Nawet najlepszy środek dezynfekcyjny niewiele zdziała, jeśli będzie używany niedbale i pośpiesznie. Warto poświęcić parę sekund na dokładne rozprowadzenie płynu na całej powierzchni dłoni, a zwłaszcza na pomijanych często wewnętrznych stronach palców. Warto wybierać i stosować środki zgodnie z przeznaczeniem, do którego zostały stworzone, z tego względu można wyróżnić:

  • Żele i płyny do dezynfekcji rąk – zwykle posiadają wygodny dozownik i są zaprojektowane tak, by nie podrażniały skóry. Ich działanie zwykle rozpoczyna się po kilkunastu sekundach od zaaplikowania. Często stosowane we wszelkich miejscach publicznych skupiających dużą liczbę ludzi.
  • Płyny do dezynfekcji powierzchni – mają silne działanie i zwykle nie powinno się ich używać na powierzchniach mających kontakt z żywnością – należy uważnie przeczytać etykietę produktu. Zazwyczaj można je nabyć w większych opakowaniach. Nie powinny zostawiać smug na dezynfekowanych powierzchniach.

Poza powyższymi, istnieją jeszcze płyny uniwersalne łączące obie funkcje. Szeroki wybór tych i wielu innych środków higienicznych znaleźć można na niniejszej stronie: https://czystyszop.pl/. Sklep oferuje wszystkie opisane rodzaje płynów do dezynfekcji i ogrom innego asortymentu ochronnego i czyszczącego. Wystarczy zamówić do domu i cieszyć się bezpieczeństwem od wszelkich zarazków!