Dlaczego wirtualne biuro to rozwiązanie dla wielu branż?

Biuro wirtualne to rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą w różnych branżach, szczególnie dla osób, które nie potrzebują tradycyjnego biura. Zdecydowanie obniża to koszty działalności, a jednocześnie daje wiele korzyści. Przede wszystkim wirtualny adres firmy, który jest ułatwieniem w załatwianiu wielu formalności, a także pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Co jeszcze zapewnia wirtualne biuro?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie płyną korzyści z posiadania wirtualnego biura
  • jakie usługi oferują wirtualne biura
  • ile kosztuje wirtualne biuro w Warszawie i innych miastach
  • dlaczego warto posiadać prestiżowy adres siedziby naszej firmy
  • czy warto zdecydować się na usługi wirtualnego biura

Wirtualne biuro to teraz chętnie wykorzystywana przez polskich przedsiębiorców możliwość. Jest to sposób na obniżenie kosztów poprzez brak wynajmu tradycyjnego biura, które niesie ze sobą nie tylko koszt najmu, ale także koszty zatrudnienia pracowników biura czy sprzątanie. Wirtualny adres pozwala nam na posiadanie adresu do kierowania firmowej korespondencji bez konieczności posiadania własnej przestrzeni biurowej. Samą działalność, czyli tworzenie produktów czy wykonywanie pracy takiej jak na przykład copywriting bądź projektowanie wnętrz możemy wykonywać w innym miejscu.

Wirtualne biuro Warszawa i inne miasta – co warto o nim wiedzieć?

Wynajem wirtualnego biura to same korzyści dla przedsiębiorcy. Przede wszystkim dlatego, że otrzymujemy adres wirtualny, który pozwala na otrzymywanie na niego firmowej korespondencji. Adres siedziby i rejestracji firmy jest dla nas niezbędny ze względu na wszelkie dokumenty urzędowe, na przykład z Urzędu Skarbowego, czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na ten adres można otrzymywać również zapytania ofertowe do wszelkiej oferty współpracy. Firmy oferujące nam wirtualne biuro oraz wirtualny adres mają także w zakresie swoich usług pełną obsługę korespondencji przychodzącej, polegającą na pełnym outsourcingu obsługi biurowej (np. skanowanie otrzymanych dokumentów oraz wysyłanie ich na wskazany adres e mail po to, by właściciel firmy mógł je przeczytać niezależne od tego, w jakiej części świata aktualnie się znajduje). To rozwiązanie jest bardzo elastyczne i korzystne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Z drugiej strony taki wirtualny adres jest wpisywany także do KRS, a jak wiadomo wpis musi obejmować siedzibę firmy.

Firmy oferujące wynajem wirtualnych biur na przykład w centrum Warszawy czy centrum Krakowa mają w zakresie swoich usług także wynajem sal konferencyjnych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które prowadząc działalność gospodarczą chcą w wirtualnej siedzibie firmy spotkać się czasem ze swoimi kontrahentami lub potencjalnymi współpracownikami. Dzięki temu w ramach abonamentu za wirtualne biuro możemy zorganizować profesjonalne spotkanie w profesjonalnej sali konferencyjnej, z odpowiednim nagłośnieniem oraz sprzętem elektronicznym. Warto nadmienić, że wirtualny adres firmy w dobrej lokalizacji doskonale wpływa na wizerunek marki. Warszawski adres jest bowiem bardzo dobrze widziany w wielu branżach, sprzyja budowaniu wiarygodności oraz prestiżu firmy. Dodatkowo, jeśli możemy organizować w wirtualnej siedzibie firmy spotkania także wpływa to bardzo dobrze na wizerunek marki.

Wirtualne biura i wirtualny adres w praktyce – ile może kosztować takie rozwiązanie

koszt wynajmu wirtualnego biura wcale nie jest taki duży, jak można by przypuszczać. Firmy oferujące wynajem wirtualnych biur oferują nam wynajem biura już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Cena zależy od długości podpisywanej umowy oraz tego, jaki pakiet usług wybierzemy. W ramach najmu wirtualnego biura możemy na przykład wynająć wirtualny adres, który jest doskonały na potrzeby wpisu do KRS czy adresu siedziby firmy i mieć w pakiecie jedynie obsługiwanie firmowej korespondencji, a możemy także wybrać szerszą usługę wraz z wynajmem sal konferencyjnych na potrzeby działalności. Takie usługi kosztują nieco więcej.

Dodatkowo część firm oferuje w pakiecie rozszerzonym także specjalne szkolenie dla przedsiębiorców, mających na celu poszerzenie własnych kompetencji. To ciekawa opcja dla osób zainteresowanych nieustannym rozwojem biznesowym. Warto zwrócić uwagę na sposób najmu wirtualnego biura. Część firm oferuje bowiem podnajem konkretnych lokalizacji, a cześć najem bezpośredni. To ważne ze względu na wysokość kosztów ponoszonego najmu. Wybierając firmę oferującą nam umowę na wynajem adresu wirtualnego warto zwrócić uwagę na lokalizację. Centrum Warszawy oraz przedmieścia Warszawy są na przykład bardzo prestiżową lokalizacją, którą firmy najchętniej wybierają. Daje ona nam prestiż i dobre postrzeganie. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na długość podpisywanej umowy. Najlepiej jest podpisywać umowę na czas nieokreślony, ponieważ daje nam to pewną ciągłość w utrzymaniu wirtualnego adresu i pozwala na nie zgłaszanie zmiany adresów w dokumentach urzędowych, na przykład w Urzędzie Skarbowym czy ZUS. To bardzo ważne by nie zwiększać sobie papierkowej pracy w związku ze zmianą wirtualnego adresu.

Wirtualny adres jest dobrym rozwiązaniem dla firm z wielu branż, między innymi grafików, projektantów wnętrz, copywriterów, wirtualnych asystentek, programistów oraz innych osób, które na co dzień nie potrzebują tradycyjnego biura, w klasycznym rozumieniu tego słowa. Jest to także opcje dość elastyczna finansowo, która nie obciąża naszych kosztów. To ważne, jeśli jesteśmy na początku naszej działalności gospodarczej i nie możemy pozwolić sobie na duże wydatki. Nie da się ukryć, że wirtualne biuro i wirtualny adres to doskonałe rozwiązanie i warto z niego korzystać, choćby tylko na jeden rok działalności. Daje nam to wymierne korzyści.