Nowoczesne magazyny w Poznaniu

Poznań to ważne miasto na logistycznej i magazynowej mapie Polski. Jest tu wiele hal produkcyjnych oraz centrów logistycznych dostarczających nowoczesnej powierzchni. Inwestorzy są cały czas zainteresowanie nowymi terenami i budową obiektów. Poznaj zalety Poznania oraz ważne inwestycje magazynowe w Wielkopolsce.

Magazyny do wynajęcia – Poznań

Województwo wielkopolskie cieszy się od wielu lat dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów i najemców magazynowych. Poznań słynie z przystępnych cen gruntu pod inwestycje i ich dużej dostępności. Zaletą podpoznańskiej lokalizacji jest dostęp do dróg szybkiego ruchu, m.in. możliwość szybkiego dojazdu do autostrady A2, a także bliskość zachodniej granicy.

To ważny ośrodek gospodarczy, który ma liczne zalety dla potencjalnie zainteresowanych inwestorów. Poza tym oferuje duży potencjał i możliwości inwestycyjne w pięciu Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Plusem Poznania jest też dostęp zarówno do siły roboczej, jak i przedstawicieli wykwalifikowanej kadry, infrastruktura komunikacyjna, rozwijająca się infrastruktura przemysłowa czy bliskość dróg ekspresowych S11, S5, S3

Magazyny – wynajem – Poznań. Przykładowe inwestycje

Wielkopolska to wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja w Polsce do inwestycji w obiekty magazynowe. Poniżej prezentujemy najważniejsze inwestycje oraz obiekty będące aktualnie w planie lub w budowie. Poznański rynek napędzają głównie firmy z sektorów e-commerce, logistyki oraz tradycyjnego handlu.

LCube buduje Logistic Park Poznań – nowoczesne magazyny w Poznaniu

Park magazynowo-przemysłowy zostanie zbudowany w zachodniej części Poznania, na działce o powierzchni 50 ha. Będzie to aż 265 tys. nowej powierzchni przeznaczonej dla e-commerce. Obejmie pięć nowoczesnych hal logistycznych klasy A. W portfolio LCube będzie to ich największy obiekt logistyczny w Polsce. Prace budowlane rozpoczną się w lipcu 2023 roku, a pierwszy magazyn o powierzchni 134 tys. mkw. jest planowany na III kwartał 2024 roku.

Logicor Poznań IV – wynajem magazynu w Poznaniu

Inwestycja została zrealizowana na terenie Niepruszewa. Całkowita powierzchnia magazynowa wynosi 50 471 mkw. Obejmuje nowoczesne magazyny klasy A, w pobliżu węzła „Buk” autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Oferuje gotowe powierzchnie i możliwość wybudowania obiektu stworzonego pod konkretne potrzeby.

Powierzchnie magazynowe Poznań – 7R City Park Poznań

Łączna powierzchnia magazynowa wynosi 49 074 mkw. Obiekt 7R City Park Poznań to park magazynowy oddalony tylko 5 km od centrum miasta i 4 km od węzła autostradowego Krzesiny (A2/S11). W pobliżu jest też terminal kolejowy intermodalny Poznań-Franowo.