Którą aplikację do parkowania wybrać? Oto, czego powinieneś szukać

Zdalna płatność za postój w strefie płatnego parkowania to już właściwie codzienność. Coraz rzadziej korzysta się już z tradycyjnych parkomatów, które lubią ulegać awariom i nie zawsze są pod ręką – zwłaszcza gdy strefa jest dość obszerna. Czy jednak każda aplikacja do parkowania działa w każdym polskim mieście? Niekoniecznie! Czy wszystkie oferują jedynie możliwość opłaty za postój?

Aplikacja do parkowania a SPP w danym mieście

Niestety nie istnieje jedna uniwersalna aplikacja, która pozwalałaby kierowcom na płatność za postój w każdym mieście, w którym działa strefa płatnego parkowania. Na rynku jest ich co najmniej kilka, a każda z nich współpracuje z różnymi zarządcami SPP. Jeśli więc zastanawiasz się, jaka aplikacja do parkowania działa w twoim mieście, możesz sprawdzić to np. na stronie internetowej SPP. Takie informacje dostępne są też na stronie konkretnego operatora. Oczywiście miastem, w którym skorzystasz z większości aplikacji jest Warszawa.

Precyzyjny pomiar czasu postoju – prosty sposób na oszczędności

Jeśli masz do dyspozycji kilka różnych aplikacji, wybierz tę, która pozwoli ci na dokładny pomiar czasu postoju, np. przy pomocy specjalnego zegara albo poleceniom START i STOP. W ten sposób nie nadpłacisz za parking, jak czasem ma to miejsce przy płatności w parkometrze. W niektórych przypadkach może się to okazać sporą oszczędnością.

Szereg dodatkowych udogodnień

Aplikacje mobilne do parkowania stają się w rzeczywistości wielofunkcyjne. Już nie tylko zapłacisz za postój, ale też zlokalizujesz najbliższy parking, kupisz bilet na komunikację miejską, myjnię czy zapłacisz za przejazd płatnymi odcinkami autostrady, jak w przypadku AnyPark.

Dzięki aplikacji w telefonie wszystkie te udogodnienia będziesz mieć w kieszeni. Co więcej, oprogramowanie pomoże ci też znaleźć zaparkowany samochód, jeśli zdarzy ci się zgubić to miejsce.