Wczasy nad Bałtykiem? W tych miastach nuda Ci nie grozi!

Chcesz spędzić udane wczasy nad Bałtykiem? Chcesz odpocząć na plaży, a przy okazji zwiedzić ciekawe miejsca? Oto kilka miejscowości, na terenie których spędzisz urlop w przyjemny i pożyteczny sposób – bez względu na pogodę czy porę roku.

Mielno

Mielno kusi wspaniałą plażą i nadmorską promenadą, gotyckim kościołem Przemienienia Pańskiego oraz okolicą, która daje wiele możliwości miłośnikom spacerów na łonie natury. Ciekawe ścieżki prowadzące w rejonie jeziora Jamno, przyrodnicza ścieżka „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic”  – oto przykładowe atrakcje, na które możesz się zdecydować w tym kurorcie.

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych na Pomorzu Gdańskim, a w jej okolicy nie brak malowniczych zakątków. Piękne widoki przyciągają, podobnie jak liczne trasy spacerowe – idealne dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Jak spędzisz tu czas? Na spacerach po Bulwarze Nadmorskim, który łączy Jastrzębią Górę z Władysławowem, oraz na zwiedzaniu tak ciekawych miejsc, jak Muzeum Figur Woskowych.

Kołobrzeg

Wizyta w Kołobrzegu to świetna propozycja dla tych, którym marzą się spacery po nadmorskich promenadach, jak i dla tych, którzy chcą poznać cenne zabytki. W mieście tym czeka wiele atrakcji, m.in. latarnia morska, zabytkowa fara oraz muzea, w której skupiono się na militariach. Będąc w Kołobrzegu warto także odwiedzić Western City w Zieleniewie.

Świnoujście

Świnoujście to jedno z najważniejszych miast na terenie Pomorza Zachodniego, które wyróżnia się wyspiarskim charakterem i piękną okolicą. Miasto to znane jest z historycznej zabudowy, pięknej plaży oraz dobrego zagospodarowania. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten może urządzać wycieczki w głąb Niemiec, może też skoncentrować się na pobliskich atrakcjach, m.in. na wyspie Wolin i jej przyrodniczych walorach.

Wczasy nad Bałtykiem to idealna propozycja dla każdego, kto chce nacieszyć się pięknymi widokami i nadmorskim klimatem. Polskie wybrzeże ma się czym pochwalić, a kto postanowi spędzić urlop nad Bałtykiem, ten może przeżyć wspaniałą przygodę. Chcesz się o tym przekonać? Spędź najbliższy urlop nad polskim morzem.